Kuru Saçlara Bakım Önerileri

  • Beğen
    Loading...

Kuru Saçlara Bakım Önerileri

Saçlarınız dış görünüşünüz üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Saçlarınız ne kadar parlak, canlı ve güzel bir görünüme sahip olursa dış görünüşünüze o denli güzel bir etki bırakır. Saçlarınıza düzenli olarak bakım yapmanız saçlarınız için oldukça güzel etkiler ortaya koyacaktır. Ancak bazı durumlarda saçlarınıza ne kadar bakım yaparsanız yapın bu bakım yeterli olmayabiliyor.

Bu durum daha çok kendini saçların kuru bir görünüme bürünmesiyle kendini gösteriyor. Eğer kuru ve mat bir görünüme sahip cansız saçlarınız olduğunu düşünüyorsanız kuru saçlara bakım önerileri yazısında yer alan bakım kürlerini ve maskelerini uygulayarak kısa sürede etkisini görebilirsiniz. Bu sayede daha canlı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarınız Neden Kurur?

Saçlarınızın görünümünün değişmesinde etkili olan birçok farklı neden olabiliyor. Bazı nedenler kısa sürede saçın yapısına etki edip kısa sürede etkisini kaybederken bazı etkiler uzun süre ve artarak devam edebiliyor. Saçlarınızın kurulmasında etki eden birçok farklı neden bulunuyor.

Bu nedenlerden bazıları şunlardır:

  • Şampuan değişimi
  • Mevsim değişikliği
  • Aşırı kozmetik kullanımı
  • Aşırı sıkı bağlama
  • Saçı taramama
  • Aşırı ısıyla şekil verme

Bunun gibi pek çok nedenden dolayı saçlarınız kuruyabilir ya da kuru bir görünüme sahip olabilir.

Kuru Saçlara Yumurta Maskesi

Kuru saçlarınıza yapacağınız maskeyi seçerken besleyici ve parlatıcı etkiye sahip olan ürünlerle hazırlanan maskeleri tercih etmelisiniz. Kuru olan saçlarınıza yumurta, muz ve bal karışımızdan bir maske yapabilirsiniz. Yumurtanın sarısı, bal ve muzu ezerek saçlarınıza sürün. Biraz bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

Yağlarla Bakım Yapın

Zeytinyağı, Hint yağı, badem ve susam yağı gibi yağları karıştırarak saçlarınıza uygulayın. Uygulama sırasında saçlarınıza masaj yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız. Saçlarınızı yıkayarak yağdan arındırabilirsiniz.

Doğal Sabun ve Sirke Kullanın

Saçlarınızın temizliğini yaparken kullandığınız ürünlere dikkat etmeniz gerekiyor. Saçlarınızın kurumadan temizlenmesi için doğal yağlardan yapılan sabun ve ev yapımı sirke ile durulayarak oldukça parlak ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınızı doğal ürünlerle temizleyip bakımını yapmış olursunuz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.