Erkek Çocuk Annesi Olmak

  • Beğen
    Loading...

Erkek Çocuk Annesi Olmak

Annesi ve kız kardeşleriyle büyüyen bir anne adayı için erkek çocuk sahibi olmak ilk başta kötü bir fikir gibi gelebilir. Ya da hayatı boyunca erkeklerle iyi ilişkiler kuramamış olan kadınlar erkek çocuğu nasıl büyütmeleri konusunda çeşitli endişeler yaşayabilirler. Ama yeni doğum yapmış bir anne ile erkek bebeği arasında yaşanan ilişki “Gerçek bir aşk” olarak tanımlanabilir.

Anneler ve Erkek Çocuklar Arasındaki Duygusal Bağ

Kucağına aldığı bebeği en iyi ve doğru şekilde yetiştirmek için tüm imkanlarını seferber eden anneler, erkek çocuklarıyla farklı bir bağ kurarlar. Anne karnında beklediği bebeğin erkek olduğunu öğrenen anne adayları biraz hayal kırıklığı yaşasa da bu gurur onlara ömür boyu yetecektir.

Mavi Renge Boyanan Yeni Hayatlar

Bebeğin erkek olduğunun öğrenilmesinin ardından hazırlıklarla ilgili seçilen renk ve temalarda mavinin ağırlığı hissedilir.

  • Bebek odası dekoru
  • Ev tekstil ürünleri
  • Oyuncaklar
  • Bebek kıyafetleri ve
  • Aksesuarlarda

Mavi ve tonlarının hakim olacağı bir hazırlık dönemi hayatın adeta mavi renge boyanmasını sağlar.

Çocukken Oynadığınız Oyuncakları Unutun!

Bir erkek bebeği kucağına alan annelerin değiştirmesi gereken en önemli algılardan birisi de oyuncak tercihleri olmalıdır. Erkek ve kız çocuklar arasındaki en önemli ayrım belki de oyuncak tercihleridir. Ses çıkaran, hareketli, süper kahramanlardan esinlenen ve ortalığa dağıtılıp saçılacak modeller erkek çocukların her zaman daha çok ilgisini çekecektir.

İstediğiniz Erkeği Yetiştirmek İçin Kaçırılmayacak Fırsat

Kadınlar her zaman erkek iş arkadaşlarından, sevgilerinden, eşlerinden, abilerinden ve babalarından şikayet eder. Bir erkek çocuk kadınlara karşılarında görmek istedikleri gibi bir erkek yetiştirme fırsatı sunar. Doğum esnasında başlayan aşk ve yoğun ilişki bir ömür boyu hayranlık duyulacak yetişkine çevrilebilir.

Ergenlik

Bir erkek çocuğun annesini en çok zorlayacağı yıllar kuşkusuz ergenlik dönemidir. Fikir çatışmasıyla ortaya çıkan ayrılık, hemen alışılması mümkün olmayan kalınlaşan ses tonu, sivilceler ve terleyen bıyıklarla kendini belli eder. Yetişkin olduğunda da çocuk taraflarını kaybetmeyen erkekler ve anneler arasındaki ilişkinin “bağımlı” değil “bağlı” olmasına özen göstermek gerekir.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.